#1 2013-01-14 09:33:32

belzamagda

Administrator

Zarejestrowany: 2012-02-19
Posty: 9
Punktów :   

Zakończenie projektu

Zakończył się nasz projekt trwający dwanaście miesięcy. Obecnie opracowujemy efekty tego co udało się przez ten rok zrobić. Koniec projektu nie oznacza jednak koniec działań oraz koniec możliwości wymiany doświadczeń jaka została podjęta podczas projektu. Co nam się udało?
Przede wszystkim zjednoczyć środowisko przygraniczne powiatów cieszyńskiego i karwińskiego we wspólnych działaniach. Myślimy, że ta współpraca będzie nadal owocować. Dzięki warsztatom prowadzonym w szkłach średnich zapewne w jakimś stopniu udało nam się zbudować zalążek kapitału jaki młodzi ludzie oddadzą później w swoim środowisku lokalnym. Wiedza jaką posiedli podczas warsztatów może być elementem budującym ich empatię na potrzeby osób niepełnosprawnych ale i tych którzy w jakimś stopniu z innych przyczyn potrzebują wsparcia.
Rozgłos medialny jaki towarzyszył naszym działaniom promował ideę Unii Europejskiej, której celem jest jednoczenie się we wspólnych działaniach oraz budowanie lepszej rzeczywistości państw do niej należących. Mamy nadzieję, że nasze działania będę kontynuowane w dalszych podobnych inicjatywach.
Do działań jakie odbyły się w ramach projektu należą:
1. Badania - które pozwoliły nam na diagnozę sytuacji osoby niepełnosprawnej na terenach obu powiatów, zarówno pod kątem jej społecznego postrzegania, jak również sytuacji widzianej przez nią samą (ekonomicznej, społecznej, osobistej)
2. Warsztaty wśród cieszyńskich licealistów.
3. Konkursy fotograficzny oraz narracyjny, związane z tematyką niepełnosprawności
4. Dzień godności osoby niepełnosprawnej- który był ogromnym sukcesem i przyczynił się do zjednoczenia pełnosprawnych i niepełnosprawnych podczas wspólnych działań na uczelni, w których brali udział uczniowie szkół średnich polskich i czeskich, studentów uczniów szkół specjalnych, Ośrodka "więź".
5. Wyniki badań prowadzących w ramach projektu opublikowane zostały w dwóch publikacjach.
Zapraszamy do korzystania z efektów naszego projektu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl